Przeładunek materiałów sypkich – ładowarka przenośnikowa

 
Jedną z maszyn stosowanych na placach budowy, choć nie występują tak często jak popularne koparki, jest ładowarka przenośnikowa. Maszyna te jest samojezdna a w jej skład wchodzi urządzenie załadowcze. Dzięki niemu może ona spełniać swoją podstawową funkcję – czyli transport materiałów sypkich. Przy pomocy ładowarki przenośnikowej możemy przewozić różne materiały wprost ze składowiska, używając przy tym przenośnika. Jeżeli jednak którakolwiek z tych części ulegnie zbytniej eksploatacji w Twoim urządzeniu, możesz spróbować oferty z naszej firmy Budmar – oferujemy części zamienne do różnego rodzaju maszyn budowlanych.

W jaki sposób zbudowane są ładowarki przenośnikowe?
W ładowarkach takich możemy wyróżnić różne zespoły, spełniające szereg funkcji. Mogą być one zrobione w połączeniu z podwoziem kołowym bądź gąsienicowym. Dzięki temu ładowarka jest przystosowana do pracy na różnym terenie, trudniejszym bądź normalnym. Urządzenie załadowcze, do którego pracownicy zbierają materiał, może mieć odmienna formę – jako ślimaki, tarcze lub kubełki. Sam przenośnik zaś ma dwa typy, taśmowy i kubełkowy – sprawdź, który jest obecny w Twojej maszynie budowlanej.

Wśród ładowarek przenośnikowych możemy wyróżnić trzy główne typy. Zapoznajmy się teraz nimi bardziej dokładnie.
W sprzedaży znajdują się ładowarki ślimakowo-taśmowe. Wygląda ono w ten sposób, że urządzenie załadowcze zrobione jest jako dwa obracające się ślimaki – są one w stanie zbierać interesujący nas materiał po to, by na późniejszym etapie przenieść go na przenośnik taśmowy. Do czynienia możemy mieć również z ładowarkami taśmowo-tarczowymi (dla odróżnienia: tutaj obecne są dwie tarcze) oraz kubełkowo – taśmowymi. W tym ostatnim najważniejszy element ładowarki przenośnikowej, czyli urządzenie załadowcze, wygląda jak przenośnik kubełkowy.